Ryzyka cybernetyczne w placówce ochrony zdrowia

Ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży. Czas na wybór najlepszej oferty
21 lipca, 2020
Ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży. Czas na wybór najlepszej oferty
21 lipca, 2020

Dużym zainteresowaniem cieszył się webinar Supra Brokers poświęcony zagrożeniom, które czekają na placówki ochrony zdrowia w cyberprzestrzeni. O tym, w jaki sposób hakerzy są w stanie wykraść ważne dane ze szpitala i jak się przed tym zabezpieczyć, opowiadał Jacek Bilski. Podczas webinaru nasz ekspert wskazał też, jakie możliwości w zakresie ubezpieczeń mają placówki ochrony zdrowia, by np. po ewentualnym ataku hakerskim móc zrekompensować straty finansowe.

Podkreślał jednocześnie, że szpital – by w ogóle mógł zostać objęty ochroną ubezpieczeniową w zakresie ryzyk cybernetycznych – powinien przestrzegać podstawowych reguł.

– Tymczasem nawet połowa szpitali używa przestarzałych systemów operacyjnych, które nie są aktualizowane. To może wykluczać placówki z możliwości objęcia ochroną ubezpieczeniową – zaznaczył Jacek Bilski, powołując się na dane Najwyższej Izby Kontroli.

Cyberbezpieczeństwo jest niezwykle istotnym elementem polityki zarządzania ryzykiem w szpitalu. Dlatego z pewnością będziemy poświęcać temu zagadnieniu miejsce podczas kolejnych spotkań.

Comments are closed.