Szkolne ubezpieczenie wypadkowe dla dzieci i młodzieży – dlaczego warto je wziąć pod uwagę?

Praca biura w dniu 17.06.2022 (pt)
15 czerwca, 2022
Supra Brokers sponsorem głównym XVIII Forum Rynku Zdrowia w Warszawie
24 października, 2022
Praca biura w dniu 17.06.2022 (pt)
15 czerwca, 2022
Supra Brokers sponsorem głównym XVIII Forum Rynku Zdrowia w Warszawie
24 października, 2022

Rozpoczynając dyskusję o zasadności posiadania ochrony ubezpieczeniowej dla swojego dziecka w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków, powinniśmy przytoczyć garść danych z polskich szkół. Jak podaje serwis rządowy gromadzący dane o wypadkach w szkołach, przedszkolach w latach 2020/2021 zdarzyły się 2793 wypadki. Wszystkich wypadków dzieci i młodzieży rokrocznie jest około 55 tysięcy. Te statystyki zatrważają i oczywiste jest, że nikomu nie życzymy takiej sytuacji. Niemniej stykając się z tym codziennie jako specjaliści od ochrony ubezpieczeniowej, wiemy że wypadek może być tylko początkiem wielu innych problemów.  Dużo gorzej  jest wtedy, kiedy ponosimy koszty tego wypadku i żadna polisa ubezpieczeniowa nas w tym nie wspomaga.

Bardzo często kontakt ws. ubezpieczenia zaczyna się tak: „potrzebuję ubezpieczenia do szkoły mojego dziecka” I to jest już bardzo prawidłowe podejście. Ubezpieczenie szkolne NNW jest jednym z tych, które kosztuje niewiele, niosąc ze sobą parasol ochronny w wielu sytuacjach. 

Co to jest ubezpieczenie od wypadków w szkole dla dzieci i młodzieży? 

Ubezpieczenie szkolne od wypadków to najczęściej roczna polisa ubezpieczeniowa, w ramach której za opłaconą składkę ubezpieczeniową (często w przedziale 35 – 200 zł) otrzymujemy gwarancję wypłaty określonej sumy ubezpieczenia. Jak zapewne wszyscy zdajemy sobie sprawę, ofert ubezpieczeniowych na polskim rynku jest wiele i każda zawiera różne opcje, które powodują, że trudno jest nam wybrać tę właściwą, pasującą do naszej sytuacji i do naszych potrzeb. Ze statystyk ubezpieczeniowych wynika, iż najczęściej zdarzającym się roszczeniem ubezpieczeniowym jest to związane z wystąpieniem u dziecka trwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku. Jak ubiegać się o to odszkodowanie, przedstawimy w kolejnej odsłonie naszych porad ubezpieczeniowych.

Trwały uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku to świadczenie, w którym zakład ubezpieczeń wypłaca określoną kwotę za każdy, przyznany przez lekarza orzecznika proc. trwałego uszczerbku na zdrowiu. Szukając więc polisy ubezpieczeniowej ubezpieczenia NNW szkolnego dla naszego dziecka musimy wziąć pod uwagę następujące kwestie i przejrzeć dokumenty ubezpieczeniowe udostępnione nam przez pośrednika lub bezpośrednio zakład ubezpieczeń:

  1.     Oferta powinna zakładać wypłatę odszkodowania już od 1% przyznanego uszczerbku na zdrowiu, bez żadnych limitów.
  2.     Zakład ubezpieczeń lub pośrednik ubezpieczeniowy powinien przedstawić klientowi tabelę uszczerbków na zdrowiu wskazującą, za jakie rodzaje uszkodzeń ciała wypłacona zostanie odpowiednia wysokość odszkodowania i tym samym jaki zostanie przyznany uszczerbek na zdrowiu.
  3.     Orzeczenie o trwałym uszczerbku powinno odbywać się bez konieczności udziału poszkodowanego, tylko na podstawie załączonej dokumentacji medycznej.

W ofercie dostępnej na https://nnw24.pl dla klientów Supra Brokers każdy wariant posiada właśnie tak skonfigurowaną ochronę ubezpieczeniową w zakresie uszczerbku na zdrowiu gdzie każde zdarzenie ubezpieczeniowe każdy wypadek, który skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z przyznanym co najmniej 1% trwałego uszczerbku, rodzi wypłatę odszkodowania. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z naszą ofertą, szczególnie tych rodziców, których dzieci chodzą do jednostek oświatowo – wychowawczych będących pod nadzorem samorządów, które udzieliły Supra Brokers pełnomocnictwa brokerskiego.

 

Zapraszamy po więcej szczegółów na stronę https://nnw24.pl

 

 

Comments are closed.