Szpitale w dobie pandemii. Ekspert Supra Brokers wskazuje zagrożenie

Iga Świątek mistrzynią French Open! Gratulujemy!
10 października, 2020
Życzenia dla Pracowników Ochrony Zdrowia
18 października, 2020

Szpitale powinny dokładnie przeanalizować ryzyko roszczeń ze strony swoich pracowników – radzi Jacek Bilski, ekspert Supra Brokers, który udzielił wywiadu podczas konferencji „XIV Hospital & Healthcare Management”.

Zdaniem Jacka Bilskiego gwałtowny wzrost liczby zakażeń w wyniku drugiej fali pandemii COVID-19 może skutkować tym, że nie tylko pacjenci, ale przede wszystkim przedstawiciele personelu medycznego będą mieli roszczenia wobec szpitali jako swoich pracodawców.

W grę mogą wchodzić np. zarzuty o nieodpowiednie zabezpieczenia, które narażają pracowników na ryzyko zakażenia. Z drugiej strony, jak podkreśla Jacek Bilski, ubezpieczyciele mogą w takich przypadkach traktować zakażenie w czasie pandemii w kategoriach choroby zawodowej i tym samym wyłączenia z zakresu odpowiedzialności ubezpieczeniowej. A to z kolei oznacza, że szpital będzie musiał pokrywać ewentualne roszczenia z własnych środków.

– Naszą rolą jako brokera jest analiza ryzyka i doradztwo, by dzięki właściwej organizacji pracy i doborowi odpowiedniego zakresu ubezpieczeń szpital zminimalizował ryzyko poniesienia odpowiedzialności – uważa Jacek Bilski.

 

 

 

Ekspert Supra Brokers podkreślił, że pandemia COVID-19 pokazała, jak ważnym elementem działalności placówek sektora ochrony zdrowia jest edukacja w zakresie zagrożeń, posiadanych procedur, zakresu ochrony ubezpieczeniowej, potencjalnych roszczeń. O tym wszystkim przypominamy m.in. podczas prowadzonych przez Supra Brokers szkoleń.

Całą wypowiedź Jacka Bilskiego można zobaczyć TUTAJ – link. Zapraszamy.

Link: https://www.termedia.pl/mz/Jacek-Bilski-o-roszczeniach-i-zarzadzaniu-ryzykiem-w-czasie-pandemii-,39860.html

Komentarze są wyłączone.