Zarządzanie szpitalami w czasie epidemii. Marcin Foryś o roli Supra Brokers w trudnym czasie dla sektora ochrony zdrowia

Życzenia dla Pracowników Ochrony Zdrowia
18 października, 2020
Przetargi ubezpieczeniowe w Polsce. Jak zachować jakość?
3 listopada, 2020

Cały czas na bieżąco analizujemy sytuację ubezpieczeniową szpitali, naszych klientów – podkreślił Marcin Foryś, prezes Supra Brokers S.A. podczas XVI Forum Rynku Zdrowia.

Jedno z najważniejszych w Polsce spotkań przedstawicieli sektora ochrony zdrowia zostało w tym roku zorganizowane formule online. Podczas debat eksperci dzielili się swoimi doświadczeniami z walki z pandemią COVID-19.

Marcin Foryś podczas dyskusji o zarządzaniu szpitalami w czasie epidemii m.in. opisywał, w jaki sposób Supra Brokers w nowej rzeczywistości stara się sprostać wyzwaniom, przed którymi stanęły placówki ochrony zdrowia.

Prezes Supra Brokers wskazał, że spółka szybko dostosowała się do nowej sytuacji, przechodząc do trybu online. Supra Brokers zgodnie z zaleceniami Urzędu Zamówień Publicznych uruchomiła m.in. procedurę „bezpiecznego przetargu”, dzięki czemu większość formalności można realizować wyłącznie drogą elektroniczną. W równie bezpieczny sposób są realizowane zadania w zakresie likwidacji szkód.

Podczas dyskusji Marcin Foryś podkreślał, że Supra Brokers na bieżąco analizuje sytuację ubezpieczeniową szpitali i w razie potrzeby eksperci sugerują np. konieczność zmiany zakresu ubezpieczenia, by odpowiadało ono aktualnym potrzebom.

To nie wszystko. – W naszej ofercie szybko pojawiły się ubezpieczenia na życie dla personelu medycznego, odpowiadające na rosnące zapotrzebowanie w okresie pandemii. Te propozycje są oceniane przez rynek jako bardzo potrzebne – zaznacza Marcin Foryś.

Eksperci Supra Brokers aktywnie działają też na polu edukacji. – Drogą online organizujemy między innymi szkolenia dla personelu medycznego. Poruszamy w nich aktualne kwestie związane z pandemią, jej wpływem na działalność szpitali, personel i aspekty prawne. Nie zapominamy też o ważnych dla personelu medycznego kwestiach związanych chociażby z problemem wypalenia zawodowego – dodaje Marcin Foryś.

W debacie o zarządzaniu szpitalami w czasie epidemii, moderowanej przez prof. Jarosława Fedorowskiego (prezesa Polskiej Federacji Szpitali) wzięli udział eksperci reprezentujący szpitale, administrację państwową oraz biznes. Wszyscy podkreślali, że szpitale mierzą się obecnie m.in. z problemem zbyt małej liczby personelu medycznego.

Supra Brokers to jeden z największych brokerów ubezpieczeniowych sektora medycznego w Polsce. Obsługuje około jedną trzecią szpitali w Polsce.

 

Komentarze są wyłączone.